ΔιάφοραΠρωταθλήματα

Παιδιά, μας βλέπουν! Με Χ σωνόταν και οι δυο, και έφεραν… 7-7! (vid)

0

Απίστευτο αποτέλεσμα σε αναμέτρηση Β’ κατηγορίας στην Τυνησία, με την Μχάμντια και τη Ραντές να αναδεικνύονται ισόπαλες με 7-7 και να… εξασφαλίζουν την παραμονή τους στην κατηγορία.

Στο ημίχρονο του αγώνα, και με το σκορ στο 1-2, τίποτα δεν προμήνυε αυτό που θα ακολουθούσε στο δεύτερο 45λεπτο.

Μέσα σε τέσσερα λεπτά, η Μχάμντια έκανε την ανατροπή και προηγήθηκε με 3-2, ακολούθησε ανατροπή της Ραντές με 3-4, έπειτα 4-4, 4-5 και 5-5. Έπειτα ο ρυθμός έπεσε, μιας και δεν μπήκε γκολ για 14 ολόκληρα λεπτά, και στο τελευταίο δεκάλεπτο οι δύο αντίπαλοι ξαναπήραν φόρα.

Οι γηπεδούχοι έκαναν το 7-5, όμως με δύο γκολ στις καθυστερήσεις, η Ραντές έφυγε με την ισοπαλία!

Το «Χ» εξασφάλισε μαθηματικά και για τις δύο, και ειδικότερα για τη Ραντές, την παραμονή στην κατηγορία. Οπότε τελικά μάλλον όλοι έφυγαν χαρούμενοι.