Διάφορα

Copa America: Γκολάρα η Κολομβία, ανατροπή και νίκη στο 100′ η Βραζιλία! (vid)

0

Η Βραζιλία έκανε το 3Χ3 επικρατώντας της Κολομβίας με 2-1 σε ένα πολύ «γεμάτο» μας…

Ένα εκπληκτικό γκολ από τον Ντίαζ στο 10ο λεπτό για την Κολομβία που προηγήθηκε με 0-1 της Βραζιλίας, με ένα απίστευτο «ψαλίδι».

Στο 77′ ήρθε η φάση του παιχνιδιού. Ο Νεϊμάρ προσπάθησε να πασάρει, η μπάλα χτύπησε στον διαιτητή Πιτάνα και άλλαξε πορεία. Οι Κολομβιανοί «πάγωσαν» περιμένοντας από τον Αργεντινό ρέφερι να διακόψει τον αγώνα. Αυτό δεν έγινε, οι Βραζιλιάνοι έβγαλαν επίθεση και με τον Φιρμίνο ισοφάρισαν σε 1-1.

Οι Κολομβιανοί διαμαρτυρήθηκαν έντονα, αλλά τελικά με την συνδρομή του VAR, το 1-1 παρέμεινε. Στα 10 λεπτά των καθυστερήσεων η Βραζιλία πίεσε για την νίκη και αυτή ήρθε με τον Κασεμίρο στο 100ο λεπτό όταν με κεφαλιά έκανε το 2-1.