Γαλλία

Είναι κι’ αυτός εδώ! Η Παρί με τον (ξεχασμένο) Ικάρντι στο 93′ έκανε το 6Χ6!

0

Ο Λιονέλ Μέσι δεν βρήκε ούτε απόψε το πρώτο γκολ με τη φανέλα της Παρί Σεν Ζερμέν, όμως τα «κάστανα» έβγαλε από τη… φωτιά ένας συμπατριώτης του. Ο Μάουρο Ικάρντι σκόραρε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και διαμόρφωσε το 2-1 για τους Παριζιάνους απέναντι στη Λιόν, που μέχρι τότε είχε βάλει δύσκολα στην ομάδα του Ποτσετίνο.

Οι «Λιονέ» είχαν προηγηθεί με τον Πακετά στο 54΄, κι αφού πιο πριν ένα φοβερό φάουλ του Μέσι από τα 30 μέτρα τράνταξε το δοκάρι. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Νεϊμάρ στο 66΄ και πήραν τελικά την έκτη νίκη σε έξι αγώνες με τον τρόπο που προαναφέρθηκε.