Ιταλία

Λέτσε – Μίλαν 2-2: Έσωσαν το βαθμό και βρέθηκε στο -9 από την κορυφή (vid)

0

Η Μίλαν αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 στην έδρα της Λέτσε, επιστρέφοντας από το 2-0 στο ματς, αλλά δεν απέφυγε τη νέα απώλεια βαθμών που την φέρνει στο -9 από τη Νάπολι στην κορυφή της Serie A.

Ένα αυτογκόλ του Τεό Ερναντέζ μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα, ανάγκασε τη Μίλαν να “κυνηγάει” στο σκορ από νωρίς και ο Μπασκιρότο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 23′. Οι “ροσονέρι” αντέδρασαν όμως στο δεύτερο ημίχρονο και ο Λεάο μείωσε το σκορ στο 58′, ενώ ο Καλάμπρια ισοφάρισε στο 70′, αλλά η ανατροπή δεν ολοκληρώθηκε στη συνέχεια.

Η Μίλαν έμεινε έτσι 9 βαθμούς πίσω από την πρώτη θέση και τη Νάπολι, η οποία “διέλυσε” τη Γιουβέντους με 5-1 και πλέον βρίσκεται ακόμη πιο κοντά στον τίτλο στη Serie A.