Repress TV

Ο Νούνο Σάντος υποψήφιος για το «θέατρο» της χρονιάς! (vid)

0

Με «βόμβα» μεγατόνων ξεκίνησε η 17η αγωνιστική στην Primeira Liga. Η μέχρι πριν από την έναρξη του αγώνα εκ των ουραγών της βαθμολογίας (σ.σ. με 13 βαθμούς βρισκόταν οριακά πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού), Σάντα Κλάρα, υποχρέωσε την Σπόρτινγκ Λισαβόνας στην πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα (14-2-0 το ρεκόρ της πριν το παιχνίδι), με σκορ 3-2, παρότι τα «Λιοντάρια» προηγήθηκαν δύο φορές!

Οι πρωταθλητές προηγήθηκαν στο 10΄ με τον Ραλφίνια, στο 30΄ ο Πάτριτς ισοφάρισε, αλλά στο 50΄ ο Σαράμπια έδωσε ξανά το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Ένα λεπτό μετά ο Λίνκολν έβαλε γρήγορο τέλος στους πανηγυρισμούς των παικτών της Σπόρτινγκ και στο 78΄ ο Ρικαρντίνιο «έγραψε» το τελικό 3-2, οκτώ λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

Στο φινάλε της αναμέτρησης, η… απόγνωση των παικτών της Σπόρτινγκ ήταν τέτοια που ο Νούνο Σάντος συνελήφθη να κάνει θεατρική βουτιά σε μια προσπάθεια να εκμαιεύσει φάουλ…