Ισπανία

Σεβίλη – Λεβάντε 5-3: Η χαρά του ουδέτερου για μεσημεράκι Κυριακής! (vid)

0

Η Σεβίλη επιβεβαίωσε δύσκολα τα προγνωστικά και επικράτησε στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» της Λεβάντε με 5-3, μετά από εντυπωσιακό ματς, για την 10η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Ανδαλουσίας ήταν καλύτερη και προηγήθηκε με 4-1, αλλά στη συνέχεια κατέβασε ταχύτητα, δίνοντας την ευκαιρία στη Λεβάντε ν’ αντεπιτεθεί και να μειώσει σε 4-3 με τον Μελέρο στο 63ο λεπτό.

Τελικά ο Φερνάντο τρία λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό σκορ και σφράγισε τη νίκη για την ομάδα του, σε μια αναμέτρηση που είχε οκτώ συνολικά γκολ με επτά διαφορετικούς σκόρερ…