Αγγλία

Έχασαν τα άχαστα! Μπέρνλι και Άρσεναλ… κατάφεραν να μείνουν στο 1-1! (vid)

0

Άρσεναλ και Μπέρνλι κατάφεραν να μείνουν στο 1-1, ένα συμπέρασμα που προκύπτει από τις ευκαιρίες που απώλεσαν αμφότερες οι ομάδες στο τελευταίο 20λεπτο.

Σε ένα παιχνίδι ανοικτό σε κάθε αποτέλεσμα, η Άρσεναλ προηγήθηκε αλλά δεν πήγε με προβάδισμα στα αποδυτήρια. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στη φάση των «16» του Europa League προηγήθηκε με τον Ομπαμεγιάνγκ στο 6′, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 39ο λεπτό με τον Γουντ, μετά από το τραγικό λάθος του Τσάκα, ο οποίος προσπάθησε μέσα από τη μεγάλη περιοχή της ομάδας του προσπάθησε να τροφοδοτήσει συμπαίκτη του ενώ πίεζαν οι γηπεδούχοι και στην πάσα που επιχείρησε έστειλε τη μπάλα πάνω στο σώμα του Γουντ κι από κει στα δίχτυα

Την τελευταία κουβέντα την είχε η Άρσεναλ που είχε δοκάρι στις καθυστερήσεις.