Αγγλία

Γιούργκεν Κλοπ: «Αυτό ήταν το χειρότερό μου ματς όχι στη Λιβερπουλ αλλά στην προπονητική…»

0

Ο “κατήφορος” της Λίβερπουλ δεν έχει τέλος στη φετινή Premier League, αφού γνώρισε “βαριά” ήττα με 3-0 και στην έδρα της Μπράιτον, με αποτέλεσμα να απομακρυνθεί ακόμη περισσότερο από τις θέσεις της Ευρώπης.

Η Λίβερπουλ δέχθηκε τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Μαρτς να ανοίγει το σκορ στο 46′ για την Μπράιτον και να “χτυπά” ξανά στο 53′, βάζοντας δύσκολα στην ομάδα του Κλοπ. Οι “κόκκινοι” προσπάθησαν να αντιδράσουν στη συνέχεια, αλλά είχαν πολλά κενά στην άμυνα και ο Γουέλμπεκ “σφράγισε” την ήττα τους στο τέλος. Οι “κόκκινοι” έμειναν έτσι στην 8η θέση με 16 βαθμούς λιγότερους από την πρωτοπόρο Άρσεναλ.

Η ατάκα του μετά το τέλος του αγώνα τα λέει όλα…

Δεν ξέρω αν είναι λόγο του ότι είμαστε μόλις λίγα λεπτά μετά την αναμέτρηση αλλά δεν θυμάμαι χειρότερό μου παιχνίδι. Ειλικρινά, δεν μπορώ να θυμηθώ χειρότερό μου παιχνίδι. Και εννοώ συνολικά, όχι μόνο στη Λιβερπουλ αλλά στην προπονητική του καριέρα. Δεν μπορώ να θυμηθώ κάποιο… Και σε αυτό, μοναδικός υπεύθυνος είμαι εγώ. Βρισκόμαστε πραγματικά σε ένα πολύ δύσκολο σημείο…