Ιταλία

Τρέλα για τον Ζιρού! Η Μίλαν πουλά εμφανίσεις τερματοφύλακα με το όνομά του!

0

Οι φίλαθλοι θα έχουν την ευκαιρία να αγοράσουν μια φανέλα τερματοφύλακα της Μίλαν με το όνομα του Ολιβιέ Ζιρού τυπωμένο στο πίσω μέρος, όπως ανακοινώθηκε από τον σύλλογο της Serie A, μετά την εντυπωσιακή απόκρουση του Γάλλου επιθετικού στην εκτός έδρας νίκη επί της Τζένοα (1-0) το Σάββατο.

Ο τερματοφύλακας της Μίλαν, Μάικ Μενιάν δέχθηκε κόκκινη κάρτα στις καθυστερήσεις και ο Ζιρού πήρε τη θέση του, κάνοντας μια υπέροχη απόκρουση σε προσπάθεια του Τζορτζ Πούσκας λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Μάλιστα, η Μίλαν πρόσθεσε τον Ζιρού στον κατάλογο με τους,,, τερματοφύλακες της πρώτης ομάδας, στην ιστοσελίδα της.

«Εχθες το βράδυ ο Ολιβιέ Ζιρού έγινε μέρος της Ιστορίας της Μίλαν υπερασπιζόμενος με θάρρος την εστία της ομάδας στα τελευταία λεπτά του αγώνα των ροσονέρι εναντίον της Τζένοα», αναφαέρεται στην σχετική ανακοίνωση του ιταλικού συλλόγου και προστίθεται: «Ο σύλλογος αποφάσισε να τιμήσει την απόδοσή του στην τελευταία του γραμμή άμυνας βάζοντάς τον στη λίστα των τερματοφυλάκων. Επιπλέον, οι οπαδοί μπορούν τώρα να αγοράσουν την φανέλα του τερματοφύλακα και να την προσαρμόσουν με το ‘Giroud 9’».